wykrycie nierówności materiałowych, które występują w różnego rodzaju elementach produkcji wyrobów. Możemy wyróżnić metod i technik badań nieniszczących, które różnią się od siebie czasem oraz dokładnością. Są to doskonałe narzędzia do kontroli jakości produkowanych wyrobów.
To zdecydowanie najprostsza i najtańsza metoda. Polega na precyzyjnym i rzetelnym obejrzeniu danej powierzchni, w celu poszukiwania jakichkolwiek odchyleń od normy. Badania te wykonuje się przy wszelkiego rodzaju konstrukcjach, złączach spawanych, odlewach czy odkuwkach. Dzięki temu, że są tanie oraz szybko, wykonuje się je zawsze w pierwszej kolejności. W ten sposób z pewnością przeprowadzisz kontrolę jakości podczas wytwarzania, jak i już przy ostatecznym produkcie.
Dzięki nim, z powodzeniem można wykryć powierzchniowe niezgodności związanych z materiałem, a także przy elementach spawanych. Metoda ta jest wykorzystywana najczęściej w przypadku metali. Dopuszcza się jej użycie przy innych surowcach, jednak należy wtedy się upewnić, że nie są one porowate oraz nie reagują negatywnie na proces badania. Z łatwością skontrolujesz aluminium, czy stal austenityczną. Po metodę penetracyjną sięga się często w przypadku kontroli elementów o skomplikowanej geometrii kształtów oraz trudno dostępnych spoin, których nie można w prawidłowy sposób namagnesować.
Badania magnetyczno proszkowe MT wykrywają niezgodności występujące na powierzchni oraz pod nią. Największą skuteczność osiąga się jedynie badając na niewielkich głębokościach. Sprawdza się najlepiej, w przypadku materiałów ferromagnetycznych. Cały proces polega na wzbudzaniu pola magnetycznego i wykrywaniu strumieni rozproszenia, które powstają tam, gdzie znajduje się wada. Wyniki są dostarczane bardzo szybko oraz całkiem dokładnie, przez co jest popularnym rozwiązaniem w przypadku kontroli stali niestopowych oraz niskostopowych.
Ultradźwięki to metoda badań nieniszczących, wykrywająca nieciągłości wewnątrz materiału. Wykorzystanie jej zakłada emisję fali ultradźwiękowej wewnątrz materii, która wykrywa wszelkie niezgodności materiałowe w danym elemencie. Tego rodzaju metodę badań, warto użyć w celu wykrycia niezgodności, które są płaskie. Całość przebiega bardzo szybko. Poleca się skorzystanie z tej metody w przypadku produktów o dużej grubości.
Badania radiograficzne RT Konin
Używa się ich zdecydowanie najczęściej, ze względu na dużą wiarygodność i jednoznaczną interpretację. Zaleca się używanie ich w przypadku wszystkich procesów wytwarzania i zużywania urządzeń ciśnieniowych. Zaleca się skorzystanie z badań radiograficznych podczas kontroli połączeń spawanych, lutowanych oraz rurociągów. Sprawdzi się wyśmienicie na niewielkich grubościach, zwłaszcza, gdy są to materiały syntetyczne lub metale.
Obsługujemy klientów z dzielnic oraz okolic : Beniów, Chorzeń, Cukrownia Gosławice, Czarków, Gaj, Gąsawy, Glinka, Gosławice, Grójec, Janów, Kurów, Laskówiec, Łężyn, Maliniec, Marantów, Mieczysławów, Międzylesie, Morzysław, Niesłusz, Nowy Dwór, Osada, Osiedle I, Osiedle II, Osiedle III, Osiedle Jana Zemełki, Osiedle Legionów, Osiedle Przydziałki, Osiedle Romana Dmowskiego, Osiedle Sikorskiego, Osiedle V, Osiedle Va, Pątnów, Przedmieście Kolskie, Przydziałki, Sulanki, Zatorze.
© 2022 Ultrarent - Laboratorium badań nieniszczących. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat