Badania wizualne są podstawowym i najtańszym sposobem kontroli różnego rodzaju wyrobów, w tym także złączy złączy spawanych. Polegają na dokładnych oględzinach wzrokowych badanej powierzchni. Badania VT wykonuje się obowiązkowo przy wszelkiego rodzaju konstrukcjach, złączach spawanych, odlewach czy odkuwkach. Ze względu na szybki czas wykonywania, niski koszt oraz ogromną skuteczność są zawsze wykonywane w pierwszej kolejności. Badania wizualne możemy wykorzystać do kontroli przygotowania elementu w procesie produkcyjnym, sprawdzania jakości w trakcie wytwarzania oraz do badania gotowych wyrobów.
Badania penetracyjne są wykorzystywane do wykrywania powierzchniowych niezgodności spawalniczych i materiałowych. Wykonuje się je najczęściej po przeprowadzeniu badań wizualnych. Metoda jest wykorzystywana najczęściej do badania wyrobów wykonanych z metali ale może być także stosowana w przypadku innych materiałów przy założeniu, że są one obojętne na działanie wykorzystywanych środków badawczych i nie są silnie porowate. Dzięki specyfice metody można zastosować je do kontroli materiałów niemagnetycznych takich jak aluminium czy stal austenityczna. Doskonale sprawdzają się również w przypadku kontroli elementów trudno dostępnych oraz o skomplikowanej geometrii kształtów, które ciężko poddać badaniom MT ze względu na trudności związane z magnesowaniem.
Badania magnetyczno proszkowe MT są stosowane do wykrywania niezgodności powierzchniowych oraz podpowierzchniowych, znajdujących się na niewielkiej głębokości w procesie badania materiałów ferromagnetycznych. Wykrywanie niezgodności w połączeniach spawanych oraz pozostałych wyrobach poddawanych kontroli metodą magnetyczną polega na wzbudzaniu w nich pola magnetycznego i wykrywaniu lokalnych, magnetycznych strumieni rozproszenia, które powstają nad miejscem występowania wad. W przypadku badań MT do wykrycia pół rozproszenia wykorzystuje się specjalny, ferromagnetyczny proszek. Metoda badań magnetycznych pozwala na osiągnięcie bardzo skutecznych efektów w szybkim czasie. Z tego powodu metoda kontroli jest rekomendowana w przypadku kontroli niestopowych oraz niskostopowych.
Spośród wszystkich metod badań badania radiograficzne zajmują znaczącą pozycję, szczególnie przy wykrywaniu wewnętrznych nieciągłości materiałowych. Badania radiograficzne RT uważa się za metodę należącą do grupy badań nieniszczących o największej wiarygodności. Radiografia przemysłowa jest powszechnie stosowana praktycznie we wszystkich procesach wytwarzania, ekspoloatacji i remontach urządzeń ciśnieniowych. Doskonale sprawdza się podczas kontroli rurociągów ale znajduje ona również powszechne zastosowanie w wielu sektorach sektorach przemysłowych, do badania połączeń spawanych, lutowanych, odlewów oraz odkuwek. Doskonałem efekty uzyskuje się podczas kontroli elementów o niewielkich i średnich grubościach. Badania można wykonywać zarówno na metalach jak i materiałach syntetycznych. Dodatkowym atutem metody badawczej jest niewątpliwie jednoznaczna interpretacja otrzymanych wskazań.
Obsługujemy klientów z dzielnic oraz okolic : całe Województwo Mazowieckie, Mokotów, Praga-Południe, Ursynów, Wola, Bielany, Targówek, Bemowo, Śródmieście, Białołęka, Ochota, Wawer, Praga-Północ, Ursus, Żoliborz, Włochy, Wilanów, Wesoła, Rembertów oraz miast Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Podkowa Leśna, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt i Wieliszew, Halinów i Sulejówek, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki, Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola i Piaseczno, Błonie, Izabelin, Leszno, Łomianki, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice, Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka, Żyrardów.
© 2022 Ultrarent - Laboratorium badań nieniszczących. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat