Lampy rentgenowskie (RTG)

zostały zaprojektowane aby umożliwić kontrolę elementów i wyrobów w miejscach szczególnie trudno dostępnych, gdzie lekkość i niewielkie rozmiary tych urządzeń gwarantują lepsze możliwości, większy komfort pracy oraz znaczne oszczędności czasowe.

 

Jednocześnie zwarta konstrukcja oraz niewielka waga naszych urządzeń w żaden sposób nie zmniejsza wydajności ich pracy. Moc oraz możliwości tych poręcznych aparatów rentgenowskich jest porównywalna z cechami innych europejskich marek.

 

Dla prześwietlanej grubości do 20 mm (Fe) seria MART umożliwia uzyskanie czasów ekspozycji podobnych to osiąganych w typowych, nieporęcznych, dostępnych powszechnie na rynku lamp rentgenowskich.

 

Poniżej zestawiono najważniejsze parametry oraz wszelkie istotne informacje dotyczące oferowanych urządzeń.

Zapraszamy lektury !

 

Zalety naszych lamp w porównaniu z izotopami.

Oszczędność

Brak konieczności związanej z zakupem izotopu. Jednorazowy zakup lampy rentgenowskiej jest jedynym kosztem ponoszonym w takcie wykonywania badań

Jakość obrazu

Stosowanie lamp rentgenowskich w przemysłowych badaniach radiograficznych szczególnie w przypadku elementów cienkościennych pozwala na uzyskanie lepszych jakości obrazu na błonach radiograficznych.

Stała moc

Nasze lampy nie tracą swojej mocy. Nie zużywają się. Czas i parametry ekspozycji pozostają jednakowe przez cały czas użytkowania aparatu rentgenowskiego.

Bezpieczeństwo

Brak konieczności posiadania bunkra oraz formalności związanych z przewozem materiałów niebezpiecznych (ADR). Dodatkowo każda lampa bo wyłączeniu zasilania staje się całkowicie nieszkodliwa.

Parametry naszych lamp

MART-250

 • waga: 9 kg
 • wymiary: 580x140x180
 • typ wiązki: kierunkowa
 • kąt wiązki: 50 stopni
 • napięcie robocze: 130- 250 kV
 • maksymalna moc anodowa: 200 W

MART-200

 • waga: 6 kg
 • wymiary: 430x100x160
 • typ wiązki: pół-panoramiczna
 • kąt wiązki: 140 stopni
 • napięcie robocze: 105- 200 kV
 • maksymalna moc anodowa: 100 W
Lampy rentgenowskie (RTG)

Źródło promieniowania zlokalizowane zostało z boku,  w połowie obudowy aparatu – czerwony obszar.

Lampy rentgenowskie (RTG)

Źródło promieniowania zostało zlokalizowane od czoła aparatu rentgenowskiego – czerwony krzyżyk.

Something as subtitle

Budowa Lampy

Aparaty MART-200 oraz MART-250 są budowa według najnowszych technologii. Lampy posiadają stały potencjał, z tego powodu są dużo bardziej wydajniejsze niż pulsacyjne źródła promieniowania. Lampy doskonale nadają się do radiografii analogowej jak i radiografii cyfrowej bądzą komputerowej

Chłodzenie

Lampy posiadają doskonałą odporność termiczną. Odpowiednie obniżanie temperatury zapewnia 2,5 kg płynu chłodzącego. Cykl pracy wynosi 50 %. Przy zachowaniu czasu chłodzenia lampa nie przegrzewa się nawet przy długich ekspozycjach.

lampa MART-250 rentgenowska

Mobilność

Urządzenia powstały w cel łatwiejszego przenoszenia źródła promieniowania w warunkach terenowcy. Pomimo zmniejszych wymiarów i obniżonej wagi źródło posiada standardowe czasy ekspozycji dla grubości do 20 mm. Jednak przy odpowiednim wydłużeniu czasu ekspozycji MART-250 jest w stanie pokonać grubosć wynoszącą 40 mm (błona C5).

ATRAKCYJNA CENA

Aparaty rentgenowskie serii MART oferują znakomity stosuje jakości do ceny urządzeń. W razie zainteresowania zakupem zapraszamy do kontaktu. Dołożymy wszelkich starań aby nasza oferta była dla bardzo atrakcyjna.

lampa MART-250 rentgenowska

Elastyczność

Lampy rentgenowskie MART równią się od większości stosowanych obecnie urządzeń w radiografii przemysłowej. Lekkość oraz niewielkie rozmiary w połączeniu z produkcją wiązki rentgenowskiej o wysokiej jakości oraz odpowiedniej mocy sprawiają, że jest to idealne narzędzie do przeprowadzania badań radiograficznych w warunkach terenowych oraz kontroli komponentów podczas bardzo ograniczonego dostępu.

Wszestonność

Nasze produkty doskonale sprawdzają się podczas przeprowadzania kontroli na takich obiektach jak: rafinerie, zakłady petrochemiczne, farmaceutyczne, rurociągi czy terminale paliwowe. Dzięki ultralekkim lampom rentgenowskim MART wykonywanie badań na wysokości stanie się dużo bardziej bezpieczniejsze i o wiele mniej męczące.

lampa MART-250 rentgenowska

Pulpit sterowniczy

Wymiary i waga

330 - 260 - 170 mm - - - 3,7 kg

Wytrzymałość

Unikalny w swoim rodzaju pulpit sterowniczy serii MART został wbudowany w solidną walizkę transportową o wysokiej wytrzymałości. Obudowa chroni znajdującą się wewnątrz elektronikę przed negatywnym wpływem płynów, wilgoci oraz kurzu.

Bezpieczeństwo

System sterowania został wyposażony w lampę ostrzegawczą sygnalizującą za noską temperaturę pracy, lampę ostrzegawczą wytwarzania promieniowania, system autotrenowaia, zabezpieczenie czasu chłodzenia, system automatyczne wyłączenia ze względu na przegrzanie.

Intuicyjność i prostota

Obsługa pulpitu sterowniczego jest bardzo prosta i intuicyjna.Panel umożliwia zmianę parametrów oraz czasów ekspozycji w bardzo łatwy i szybki sposób. Brak skomplikowanej elektroniki sprawia, że pulpit jest praktycznie bezawaryjny

PULPIT STEROWNICZY rtg

AKCESORIA DODATKOWE

Statywy rtg

Statywy

Różnorodne statywy, zawierające zaawansowane możliwości regulacji pozwalają na dostosowanie odłegłości ogniskowej oraz kąta podczas ekspozycji.

Lampy rentgenowskie (RTG)
Systemy mocowania

Systemy mocowania

Odpowiednie uchwyty, wyposażone w magnesy pozwalają w bardzo szybki sposób przymocować aparat rentgenowski do powierzchni rury, zbiornika lub blachy.