Badania nieniszczące Kielce

Badania nieniszczące NDT umożliwiają

ujawnienie ewentualnych błędów, które pojawiły się wraz z tworzeniem złączy spawanych, bądź odlewów. Są w stanie także wykazać nieprawidłowości w odkuwkach oraz innych pracach przemysłowych. Badanie nieniszczące NDT Kielce jest dopasowywane do charakterystyki konkretnego materiału, aby następnie przedstawić wiarygodne wyniki. Pozwala wykryć błędy powierzchniowe oraz wewnętrzne. Należy pamiętać, że w przypadku takiej analizy wykrywalność niedociągnięć jest uzależniona od szeregu zmiennych składowych Gdy badanie określonego elementu przynosi satysfakcjonujące efekty, kontrola kolejnego może być mimo to bezużyteczna. To właśnie dlatego decyzję o typie badania nieniszczącego NDT Kielce podejmujemy indywidualnie. Zwracamy szczególną uwagę na metodę spawania i typ materiału rodzimego, charakter złącz i ich wymiary, kształty konstrukcji, stan powierzchni, rodzaj obórki cieplnej. Nasze doświadczenie sprawia, że przewidujemy, jakie dokładnie kwestie mogą wymagać poprawy, dlatego poświęcamy im szczególną uwagę. Możemy wdrożyć kontrolę za pomocą pojedynczej metody lub ich różnych wariacji. Wszystko to zależne jest od klasy konstrukcji. Jeżeli chcesz przeprowadzić kompleksową analizę jakościową wytwarzanych produktów, badania nieniszczące Kielce sprawdzą się fenomenalnie.

Wybór odpowiedniej metody badań nieniszczących NDT jest rozpatrywany zawsze indywidualnie w stosunku do typu badanego wyrobu i zależy min. od:

– zastosowana metoda spawania
– gatunek materiału rodzimego
– rodzaj złącza i jego wymiary
– kształt wykonanego elementu, stan powierzchni oraz dostęp
– rodzaj zastosowanej obróbki cieplnej
– obowiązujące lub uzgodnione poziomy jakości wykonania
– spodziewane rodzaje niezgodności spawalniczych, ich usytuowanie oraz orientacja względem przyjętego punktu odniesienia.

W zależności od klasy konstrukcji, która wynika z jej odpowiedzialności stosuje się kontrolę za pomocą pojedynczej metody badań lub ich kombinacji. Badania nieniszczące NDT to doskonałe narzędzie do kontroli jakości produkowanych wyrobów.

Wykonujemy badania nieniszczące dla średnich i dużych przedsiębiorstw na terenie całego kraju:
 • Warszawa
 • Wrocław
 • Kraków
 • Rzeszów
 • Gdańsk
 • Katowice
 • Gdynia
 • Bydgoszcz
 • Toruń
 • Lublin
 • Gniezno
 • Głogów
 • Łódź
 • Opole
 • Włocławek
 • Białystok
 • Kielce
 • Poznań
 • Szczecin
 • Płock
 • Konin
 • Piła
 • Kalisz
 • Leszcno
 • Jarocin
 • Sieradz
 • Zielona Góra
 • Ostrów Wielkopolski
 • Gorzów Wielkopolski
 • Piotrków Trybunalski

Badania nieniszczące wykonywane przez nasze laboratorium:

Badania wizualne VT Kielce

W skład naszych usług wchodzą między innymi badania wizualne VT Kielce. To niedrogie rozwiązanie przydatne do analizy produktów – w tym również złączy spawanych. Proces opiera się na wstępnych oględzinach, które dzięki naszemu doświadczeniu, są w stanie wykazać ewentualne nieprawidłowości. Pamiętaj, że badania VT Kielce przeprowadza się obowiązkowo przy konstrukcjach, złączach spawanych, odlewach czy odkuwkach. Atutem tej usługi jest szybkość i kompleksowość. Na dodatek takie badania NDT Kielce są niedrogie, a jednocześnie wysoce skuteczne. Przydają się między innymi na etapie produkcji, a także na koniec procesu przemysłowego, aby skontrolować jakość wykonania opracowanej konstrukcji. To badania nieniszczące Kielce, które bez wątpienia spełnią Twoje oczekiwania

Badania penetracyjne PT Kielce

Celem oględzin penetracyjnych PT jest odnalezienie błędów spawalniczych oraz materiałowych. To badania NDT Kielce zwykle opierające się na kontroli wizualnej konstrukcji metalowych, jednak równie często przydaje się podczas analizy innego rodzaju materiałów, gdy są one niewrażliwe na działanie wykorzystywanych przez nas środków badawczych. Nie mogą być zbyt intensywnie porowate. Badania penetracyjne PT Kielce znajdują zastosowanie w przypadku analizy materiałów niemagnetycznych, czego dobrym przykładem jest aluminium, a także stal austenityczna. Jeżeli konstrukcja posiada elementy niemal niedostępne, zwykle o złożonej budowie (wówczas wdrożenie badania MT jest niemożliwe z powodu trudności magnesowania), badania penetracyjne również będą odpowiednim rozwiązaniem.

Badania nieniszczące Kielce

Chcesz poznać cenę wykonywanych przez nas badań?  Wypełnij formularz

Badania magnetyczno proszkowe MT Kielce

Jeżeli chcesz odnaleźć błędy w kontekście powierzchniowym oraz podpowierzchniowym na niewielkich głębokościach, Twoje zainteresowanie powinny wzbudzić badania magnetyczno proszkowe MT Kielce. Kontrola polega na wzbudzaniu pola magnetycznego, co pozwala wykryć lokalne strumienie rozproszenia o charakterze magnetycznym, które pojawiają się nad miejscem istnienia błędów. To usługa szczególnie zalecana do kontroli niestopowych oraz niskostopowych. Badania magnetyczno proszkowe MT Kielce są przeprowadzane przy pomocy specjalnego ferromagnetycznego proszku. W efekcie wyniki są klarowne i uzyskiwane w krótkim czasie.

Badania ultradźwiękowe UT Kielce

Spośród metod nieniszczących warto wyróżnić także badania ultradźwiękowe UT, które przeprowadzamy na terenie miasta Kielce oraz okolic. Kontrola polega na wykrywaniu nieciągłości wewnętrznych. Jest to możliwe dzięki emisji fali ultradźwiękowych, trafiających do badanego materiału. Część wysłanej wiązki wraca do głowicy badawczej, aby następnie przejść przez etap przetworzenia na impuls świetlny. W ten sposób możemy wykrywać niejednorodne fragmenty materiału, czyli pęknięcia, pęcherze, wtrącenia, przyklejenia. Szczególną skuteczność badania ultradźwiękowe UT Kielce wykazują w przypadku niezgodności płaskich. Z uwagi na fakt, iż ultradźwięki są znacznie szybsze niż badania radiograficzne, metoda echa gwarantuje doskonały poziom efektywności. Badanie przydaje się także do kontroli konstrukcji grubych. Jednocześnie warto pamiętać, że ultradźwięki są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Mogą więc być przeprowadzane bez obaw o zdrowie. Pamiętaj, że badania nieniszczące Kielce przeprowadzane przez UltraRent to synonim skuteczności oraz kompleksowej obsługi.

Badania radiograficzne RT Kielce

W przypadku wykrywania wewnętrznych nieciągłości materiałowych zwykle wykorzystuje się badania radiograficzne RT Kielce. To metoda nieniszcząca, uznawana za najbardziej wiarygodną, dlatego stosuje się ją zarówno na każdym etapie wytwarzania wyrobu, jak i w czasie eksploatacji lub remontu. Bardzo badania o takim charakterze służą do analizy rurociągów, a także podczas kontroli połączeń lutowanych, spawanych, odkuwek oraz odlewów. Badania radiograficzne RT Kielce mają zastosowanie w przypadku konstrukcji o niewielkich, a także średnich grubościach. Należy zauważyć, że mogą być wykorzystywane do analizy nie tylko metali, ale także kompozycji syntetycznych. Otrzymane wyniki są jednoznaczne, dlatego ich interpretacja jest bardzo łatwa, co pozytywnie wpływa na skuteczność badań radiograficznych RT. Pamiętaj, że wysokiej jakości usługi NDT Kielce zamówisz w UltraRent.

Obsługujemy klientów z dzielnic oraz okolic : Baranówek, Barwinek, Białogon Bocianek Bukówka, Cedro, MazurCentrum, Czarnów, Dąbrowa, Dobromyśl, Domaszowice, Wikaryjskie Dyminy, Głęboczka, Herby, Osiedle, Jagiellońskie, Osiedle, Jana, Czarnockiego Osiedle, Jana, Kochanowskiego, Karczówka, Kawetczyzna, Łazy, Na Stoku, Niewachlów, I Niewachlów, II Nowy, Folwark, Osiedle, Chęcińskie Osiedle, Świętokrzyskie, Ostra, Górka, Pakosz, Piaski, Pietraszki, Pod Dalnią Pod Telegrafem, Podkarczówka Posłowice, Sady, Osiedle, Sandomierskie, Sieje Sitkówka, Skrzetle Słoneczne, Wzgórze Słowik, Szydłówek, Ślichowice, Uroczysko, Wielkopole, Wietrznia, Zagórska, Południe Zagórska, Północ Zagórze, Zalesie, Osiedle, Związkowiec.

© 2022 Ultrarent - Laboratorium badań nieniszczących. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja strony: Proformat